Bosna Turu

Kod:
3 Gece- 4 Gün

Bosna Turu

Vizesiz Saraybosna, Travnik, Mostar Turu

 

Gidiş: 06 Haziran 2019

Dönüş: 09 Haziran 2019

Süre: 3 Gece / 4 Gün

Yetişkin Fiyatları

İki Kişilik Odada Kişi Başı: 595

Üç Kişilik Odada Kişi Başı: 580

Tek Kişilik Odada Kişi Başı: 700

Çocuk Fiyatları

0 - 2 Yaş: 75

2 - 10 Yaş: 550

10 - 12 Yaş: 570

* 0 - 10 yaş çocuk fiyatları yataksızdır.

 

1.Gün 06 Haziran Perşembe

İstanbul kiss Saraybosna

İstanbul Yeşilköy Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu'nda 09:30'da buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip THY'nin TK1023 seferi ile 12:10'da Saraybosna'ya uçuyoruz. Yerel saatle 13:05'de varış. Rehberimiz tarafından karşılanmanın ardından Saraybosna şehir tanıtımı, Osmanlı Kalesi Beyaz Tabya'nın gezilmesi Fatih Sultan Mehmet'in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çesmesi'nden su içme, Saraybosnaşehir manzarasını seyir, Aliya Izetbegoviç'in de içinde yattığı şehitliği ziyaret, yol üzerinde Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı Latin (Hünkar) Köprüsü'nü görme, Avrupa'nın en müstesna çarşısı Başçarşı'da alacağımız akşam yemeği sonrası, Osmanlıdöneminden beri eğitime ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi'ni, Kanuni Sultan Süleyman'ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey'in camisini ziyareti müteakip konaklama otelimizde.

2.Gün07 Haziran Cuma

Saraybosna broken heart Travnik broken heart Saraybosna

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Travnik şehrine hareket ediyoruz. Yol üzerinde savaş sırasında bir çok insanın şehit edildiği Ahmiç Köyü'nü ziyaretin ardından yaklaşık 1 saat 10 dk'lık yolculuk sonrası şehre varıyoruz. Tarihi Osmanlı Kalesi'nden şehir manzarası ve 300 yıllık İbrahim Paşa Medresesi'ni ve Alaca Camisi'ni ziyareti müteakip tarihi dokusu korunmuş Travnik sokaklarında gezi, Fatih Sultan Mehmet'in su içtigi Plava Voda (Göksu)'yu ziyaret, Lutfina Kahve'de kahve ve baklava ziyafeti sonrası Saraybosna'ya dönüş. Başçarşı'da alışveriş, Saat Kulesi ve Tarihi Rimski Köprüsü'nü ziyaret. Restoranda yöresel akşam yemeği sonrası Fatih Sultan Mehmet'e hediye olarak yapılan Fatih Camisi'ni ziyaret sonrası konaklama otelimizde.

3.Gün08 Haziran Cumartesi

Saraybosna broken heart Mostar broken heart Saraybosna

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Mostar'a hareket ediyoruz. Yol üzerinde Konjic Köprüsü'nü görüyoruz. 3 saatlik bir yolculuktan sonra tarihi kente varış. Tarihi Türk Köyü Poçiteli gezisinin ardından Mostar şehir gezisi ile turumuza devam ediyoruz. Tarihi Mostar Köprüsü, 550 yıllık tarihi (Blagay) Alperenler Tekkesi'ni ziyaret, Neretva Nehri'nde yetişen kırmızı alabalık ziyafeti sonrası Tarihi Koski Mehmet Bey Camisi'ni ve Karagöz Camisi'ni ziyaret. Yablanitsa'da akşam yemeğinde meşhur kuzu çevirme ziyafeti sonrası Saraybosna'ya dönüşün ardından konaklama otelimizde.

4.Gün09 Haziran Pazar

Saraybosna kiss İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından turumuza Saraybosna'nın su kaynağı Igman Dagı'nın eteklerindeki Vrelo Bosna'da gezinti ile başlıyoruz. Savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı şehre giriş çıkışların yapıldığı Tünel'i ve müzesini ziyaretin ardından saat 12:00'da dönüş için Saraybosna Havalimanı'na hareket ediyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından THY'nin TK1024 seferi ile 14:00'da İstanbul'a uçuyoruz Varış: 16:50.

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul / Saraybosna / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri,
 • 3 gece 4* Sarajevo Hotel vb. otelde konaklama,
 • Açık büfe sabah kahvaltıları otelde, öğle ve akşam yemekleri restoranlarda (Yöresel yemekler: Cevapi, Boşnak Kebabı, Tavuk Çevirme, Kırmızı Alabalık, Kuzu Çevirme, Boşnak Böreği ve diğer Boşnak yemekleri),
 • Belirtilen müze ve ören yerleri giriş ücretleri,
 • Programda adı geçen tüm transferler,
 • Türkçe rehberlik hizmeti,
 • Seyahat sigortası,
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV.
 • Diğer şehirlerden İstanbul'a İç hat bağlantı uçuşu ücreti,
 • Yemeklerde alınan su ve kapalı içecekler,
 • 15₺ yurt dışı çıkış harcı,
 • Program dışı talep edilecek turlar,
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş,
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet.

 

Fiyat:595 EUR

Tur Rezervasyonu